+420 723 070 531

Výkup železa a barevných kovů

Kovy, jako je cín, měď, nikl, hliník nebo zinek - čili kovy barevné, se velmi draze dolují a často se k nám také zdaleka vozí. Proto jsou i jejich slitiny (mosaz nebo bronz) velmi drahé. O tom se koneckonců můžete přesvědčit v našem ceníku výkupu barevných kovů.

Možná máte některé ze zmiňovaných kovů na půdě, ve sklepě nebo v dílně coby staré trubky, kabely či různé jiné předměty, které již určitě nepoužijete. Vše od vás rádi vykoupíme za velice zajímavé ceny. Přivezte k nám i hliníkové profily, plechovky, staré žaluzie, měděné karmy, měděné či hliníkové trubky a plechy. Naše sběrny také vykupují slabé či silnější měděné a hliníkové kabely, včetně jiných zdrojů barevných kovů.

Jako specialisté na výkup železa, výkup barevných kovů či výkup elektromotorů garantujeme našim klientům ty nejlepší ceny na trhu. Kde vlastně najdete nejlepší místa výkupů? K službám jsou Vám sběrny v Dačicích, Telči, Lomech u Kunžaku, Prachaticích a Jemnici. Ve všech sběrnách Vám poradíme a profesionálně Vás obsloužíme.

Co vykupujeme:

 • železo, litinu, bílou techniku (vyjma chladících zařízení)
 • barevné kovy (měď, bronz, mosaz, hliník, zinek, nerez, olovo)
 • elektromotory
 • kabely
 • bloky motorů
 • katalyzátory
 • karburátory
 • olověné akumulátory (celé, vč. elektrolytu)

Důležitá část platné vyhlášky:

Odpady, jež provozovatel zařízení ke sběru nebo výkupu odpadů nesmí vykupovat od fyzických osob, a odpady, za jejichž výkup nebo odběr nesmí poskytovat úplatu v hotovosti, se vymezují jako odpady, mající povahu:

 1. uměleckého díla nebo jeho části,
 2. pietního nebo bohoslužebného předmětu nebo jeho části,
 3. průmyslového strojního zařízení nebo jeho části,
 4. obecně prospěšného zařízení nebo jeho části, zejména zařízení pro hromadnou dopravu, dopravní značení, součásti nebo příslušenství veřejného prostranství a pozemních komunikací a energetické,vodárenské nebo kanalizační zařízení
 5. části vybraného výrobku, vybraného odpadu a vybraného zařízení podle § 25 odst. 1 písm. c) a h) zákona. (tzn. ČÁSTI baterií, akumulátorů, elektrických a elektronických zařízení - VCELKU je vykoupit můžeme)

Výkup se provádí na základě předložení občanského průkazu.

Ceny jednotlivých druhů barevných kovů jsou odvozeny z aktuální ceny na LME (Londýnská burza kovů) a poptávky našich odběratelů.

Při výkupu barevných kovů sledujeme kvalitu vykupovaného materiálu. Cenu může snížit především jeho nečistota, jako jsou například neodstraněné plasty apod.

Pokud tedy chcete maximálně navýšit cenu barevných kovů, které nabízíte k výkupu, doporučujeme všechny nežádoucí součásti odstranit.

POZOR!
Důrazně upozorňujeme, že nevykupujeme jakékoli barevné kovy ve chvíli, kdy vzniká vážné podezření, že se jedná o kovy získané trestnou činností!